KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı Yerköy'de Yapıldı

Avrupa Kobi Haftası münasebetiyle Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu ve KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü işbirliği ile gençlere Girişimcilik ve KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 05 Aralık 2016, Pazartesi günü, saat: 09:34

Avrupa Kobi Haftası münasebetiyle Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu ve  KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü işbirliği ile gençlere, Girişimcilik ve KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya konuşmacı olarak KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık ve Uzman Davut Deniz katıldı. 

Yapılan destek programları ile ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu belirten konuşmacılar, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlediklerini belirttiler.

Toplantı, girişimci olarak başvurmaları halinde verilecek destek türleri ve miktarları hakkında yapılan bilgilendirmeden sonra öğrencilerimizden gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki