Yozgat’ta Doğankent-Karayakup arasında Kayseri bağlantı yolu olarak bilinen 16 kilometrelik yol 4.6 milyon lira harcanarak sıcak asfaltla kaplandı.
 
Çalışma ekibi ile birlikte Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yurtnaç, Yozgat’ta kamu hizmetinin standardını artıracaklarını belirterek, “Hem insana davranışta hem de hizmetlerimizde kaliteyi artırmayı hedefledik. Bu maksatla İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan asfalt plentinin kapasitesini yükselttik. Daha önce saatte 80 ton sıcak asfalt üreten tesisimize ek olarak saatte 240 ton üretim yapabilen yeni bir tesis kurduk” dedi.
 
YOZGAT’TA BİR İLK
Yozgat’ta ilk defa köy yolunda sıcak asfalt atıldığını ifade eden Vali Yurtnaç, “Şu anda biz Yozgat’ta bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bugün burada bölge için önemli bir geçiş güzergahı olan Doğankent – Karayakup arası 16 kilometrelik yolumuzu genişleterek BSK sıcak asfaltla kapladık. Burası ayrıca Kayseri’ye bağlanan yerel bir yol olarak kullanılıyor. Karayolları standardında bir yol yaptık. Yaptığımız yolda tam 50 santimetre kalınlığında alt yapı malzemesi serilerek sıkıştırıldı ve üzerine 10 santimetre kalınlığında sıcak asfalt serilerek ömürlük bir yol haline geldi. Aslında pahalı gibi görünen ancak ucuz ve ekonomik bir yol oldu. Önümüzdeki dönemden itibaren İl Özel İdaresi nüfusun yoğun olarak yaşadığı köylerden başlayarak yolları sıcak asfaltla buluşturmaya devam edecek” diye konuştu.
 
VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Yolun medeniyet olduğunu kaydeden Vali Yurtnaç, bölgenin kalkınmasında, bölge halkının hayat standardının yükselmesinde yolun önemli bir yerinin olduğunu belirterek, çalışmada emeği geçen başta Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Abdulkadir Akgül, İl Özel İdaresi Yetkilileri ve İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür ederek yolu kullanacak olan vatandaşlara kazasız bir şekilde yolculuk yapmaları temennisinde bulundu.