İl Özel İdaresi tarafından başlatılan yol çalışmalarını Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç yerinde inceledi.
 
Güllük, Kızıltepe, Türkmensarılar, Yassıhüyük ve Karacalar köyünün kullandığı 22 kilometrelik gurup yolunda incelemede bulunan Vali Yurtnaç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Bu yıl ilk defa Yozgat’ta köy yollarının sıcak asfaltla tanışacağını belirten Vali Yurtnaç, yol yapımlarını yakından takip ettiklerini söyledi.
 
Yapılan yolların kaliteli ve standartlara uygun olması için tüm çabayı gösterdiklerini belirten Vali Yurtnaç, “Bu yıl Yozgat’ta bir ilki gerçekleştirerek köy yollarımızı sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Sezonun açılmasıyla birlikte çalışmalarımız hız kazandı. Şu anda Çalatlı-Karacalar gurup yolunun zemin çalışmaları yapılıyor. Zemin ve genişletme çalışmaları tamamlandıktan sonra asfalt atılmaya başlanılacak. İl Özel İdaresi bünyesine kazandırdığımız saatte 240 ton BSK asfalt üretimi yapabilen asfalt plenti kurulumu tamamlanarak üretim yapacak duruma geldi. Yaz sezonu boyunca köy yollarımızın standardını yükseltmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 
Yapılan çalışmalar hakkında Vali Kemal Yurtnaç’ı bilgilendiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık ise, bu yıl içerisinde 466 kilometre yol yapmayı planladıklarını söyledi.
 
Vali Yurtnaç daha sonra saatte 240 ton BSK asfalt üretebilen tesiste incelemede bulundu.