Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Boğazlıyan Merkez ve köylerde Kuran kursuna giden çocuklara, yaz tatili boyunca sağlık eğitimi verildiği bildirildi.

Sağlık çalışanları tarafından Çalapverdi, Bağlarbaşı, Yamaçlı, Derecepni, Sırçalı, Aşağı Sarıkaya, Ovakent, Özler ve Fatih köy ve kasabalarında 349 öğrenciye ilkyardım, yabancı cisim kaçması, kanama, kırık, yanık, suda boğulma, arı-böcek sokması, hijyen, parazit hastalıkları ve ağız –diş sağlığı hakkında bilgi verildi.

Yaz tatili boyunca, çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıklarını kazanmaları ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi için farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarının yaptıklarını belirten Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü Hekimi Dr. Selim Çetintaş, Kuran Kurslarında eğitimler verdiklerini belirtti.

Çetintaş yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Küçük yaşta hijyen, örneğin diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması gerekiyor. İlkyardım eğitimini de çocuğun dikkatini çekecek biçimde anlatmak onda merak duygusu uyandıracak ve zamanla ilkyardım beceri ve bilgisi gelişecektir. Kuran kursları yaz tatili boyunca, çocuklarımıza ulaşabilmek için çok uygundu. Biz de müdürlük olarak değerlendirmek istedik” dedi.