Yozgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, hayvan satıcılarına sahte paraya karşı broşür dağıttı. Ekipler, kurban pazarlarında yaşanan sahte para, dolandırıcılık ve hayvan hırsızlığı vakalarının önüne geçebilmek için broşür dağıtarak hem alıcılara, hem de satıcılara ikazda bulundu.

Kurban pazarlarının nakit para sirkülasyonlarının en yoğun görüldüğü yerlerin arasında olduğunu belirten emniyet yetkilileri, bunu fırsat bilen kötü niyetli kişiler tarafından kurban pazarlarında çok sayıda sahte para piyasaya sürülmeye çalışıldığını söyledi. Polis, şu uyarılarda bulundu: "Bunu önlemenin en temel mantığı vatandaşlarımız tarafından banknotlarımızın güvenlik özelliklerinin bilinmesi ve kontrol edilerek kabul edilmesidir. Bu nedenle kurban pazarında kurban satışı yapan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 07/09/2016 günü Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince gerçek banknotlarımızın güvenlik özellikleri, sahte banknotların nasıl tespit edileceği yönünde bilgilendirme çalışması yapılarak, banknotlarımızın güvenlik özelliklerinin yer aldığı broşürler dağıtılmıştır.
    
Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur içerisinde geçirmesi için Kurban pazarları, kurban kesim yerleri ve alışveriş merkezlerinde başta KOM, Asayiş ve Trafik Şubelerine bağlı görevlilerimiz olmak üzere Yozgat Emniyet Müdürlüğü olarak Kurban Bayramına yönelik güvenlik tedbirlerimiz azami derecede alınmıştır."