AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Çorum'un, Yozgat’la sürekli kendini kıyasladığını belirterek; "Haksızlık yapıyorsunuz. Çorum, Yozgat’tan ekonomik olarak da büyüklük olarak da çok daha ilerde olan bir il” dedi. 
 
Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Çorum'a gelen Kurtulmuş, Ulukavak Mahallesi'ndeki seçim bürosu açılışına katıldı.  Burada vatandaşlara hitap eden Kurtulmuş, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Seçimleri'ne 24 gün kaldığını, bu seçimlerin Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli olduğunu anlattı.

ASKERİ EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK
AK Parti hükümetleri döneminde Çorum'a yapılan yatırımlardan bahseden Numan  Kurtulmuş, son 16 yılda eğitimden sağlığa, adaletten ulaştırmaya birçok alanda Çorum'a 15 milyar liralık yatırım gerçekleştirildiğini belirtti.

Çorum'un çok büyük hizmetler aldığını ve vatandaşların desteğinin devam ettiği sürece hizmetlerin de artacağının altını çizen Kurtulmuş, "Arkadaşlarımız Milli Savunma Bakanımızla da konuştu. Milli Savunma Bakanımız Cumhurbaşkanımıza konuyu iletti. İnşallah Çorum'da bir askeri eğitim merkezi kurulacak. Bu projenin Çorum'a çok büyük katkılar sunacağına yürekten inanıyorum”  diye konuştu.