Yozgat İl Genel Meclisi Ekim Ayı 4. Oturumu Dursun Tuncer başkanlığında gerçekleştirildi. Sorgun’da bulunan yaklaşık 47.500 metre kara alana sahip taşınmazların satışa ilişkin gündem maddesi görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun hazırladığı ve Murat Yıkılmaz tarafından okunan raporun ardından Sorgun’daki satışına oy birliği ile karar verildi. Meclis oturumuna başkanlık eden Dursun Tuncer satılmasına karar verilen taşınmazların bir bölümünde seraların bulunduğunu ve sözleşme süresinin bitiminin ardından satışının yapılacağını söyledi. 

Yozgat 2 nolu İl Özel İdaresi binasının arkasında bulunan ve atıl bırakılan konutların satışına meclis oy birliği ile onay verdi. Uzun yıllardır kullanılan ve bakım, onarım ve tadilat işlemlerinin artı külfet getirecek olması nedeniyle satışına karar verilen konutların kullanılmadığı öğrenildi. 

Dursun Tuncer, lojmanların iki blok halinde olduğunu ve iki blokta toplam 10 dairenin il özel idaresine ait olduğunu ifade etti. 

Dairelerin kullanılamayacak durumda olduğuna dikkat çeken Tuncer satıştan elde edilecek gelirlerin yine İl Özel İdaresince yatırımlarda kullanılacağını vurguladı.