Sorgun Belediyesi, 2016 Lisans Yerleştirme (LYS) sınavında Türkiye genelinde dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in makamında gerçekleştirilen ödül törenine Belediye Meclis Üyeleri, Öğrenciler ve velileri katıldı. Yapılan ödül töreninde, öğrencilerin başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şimşek," 2016 LYS sınavında başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek istedik. Başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Bu aşamaya gelene kadar çok büyük emek harcadıklarının bilincindeyiz.  Eğitim de başarılı olmak çok kolay olmuyor. Bu emeklerin sonucunda mutlaka çalışanın ödülünün karşılığını aldığını görüyoruz. Öğrencilerimiz bundan sonraki üniversite eğitimlerini tamamlayıp devletine, milletine, ailesine, kendisine faydalı birer birey olarak ülkemize hizmet etmeleri en büyük arzumuzdur.” dedi.

Eğitimde başarı çıtasını yükseltmenin en büyük hedefleri olduğunu belirten Başkan Şimşek, “Eğitimde başarılı olmazsak diğer alanlarda başarılı olamayız. İnsanımızı en eğitimli şekilde yetiştirirsek güzel hizmetler yapan bir nesil elde etme fırsatımız olur. Bunun için bizim Sorgun’da en büyük hedefimiz eğitimde başarılı olmaktır. Çok iyi puanlar alarak bir yerlere gelmek değil, iyi birey ve insan yetiştirmek de en büyük arzumuz ve hedefimizdir. Bu alanda daha çok çalışıp başarılı olma yolunda en büyük görev öğrencilerimize düşüyor. İşin iki sırrı var biri çok okumak, ikincisi de çok çalışmak. Çok fazla okumanın, çok çalışmanın önünü de bizler açacağız. Öğrencilerimizden sonra en büyük işlerden biride ailelere düşüyor. Onların çocuklarımızı desteklemesi gerekiyor. Bu yolda karşılaşılan sorunları çözmekte biz idarecilere düşüyor. Bizde bu sorunları giderme gayreti içerisinde olacağız. Eğitim alanında öğretmenlerimize de büyük işler düşüyor. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize kendi çocukları gibi yaklaşarak başarılı olmaları yönünde hem bilgi ile donatıp hem de şefkat ile yaklaşarak bu başarı konusunda ki hedeflerine yardımcı olmaları gerekiyor. Sorgun her zaman için eğitimde güzel yerlerde olmuştur. Hedefimiz sürekli iyi yerlerde olmak olacak. Bunu başaramamanın da bir mazereti yok diye düşünüyorum. Elimizde çok büyük imkânlar var ve bu imkânları iyi kullandığımız da sonuç almamak için hiçbir neden yok. Puan sıralamasına göre şuanda aramızda olan 5 öğrencimiz Tıp Fakültesi, 4 öğrencimiz Hukuk Fakültesi,3 öğrencimiz Mühendislik Fakültesi, 1er öğrencimizde İşletme, İktisat ve İlahiyat Fakültelerine yerleştiler. Bu da gösteriyor ki başarılı olmak isteyene engel yok. Hepinizle gurur duyuyorum bundan sonraki hayatlarınızda başarının sizinle olacağından hiç şüphem yok her zaman arkanızda ve destekçiniziz” diye konuştu. 

Başkan Şimşek, öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla yüksek puanla üniversiteyi kazanan öğrencilerimize maddi destekle bulundu.