Yaklaşan kurban bayramı öncesinde Sorgun halkına önemli bir hizmet sunan Modern İlçe Mezbahanesi, sokaklarda yapılan kesimlerin, görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için kolları sıvadı. Kurban bayramı öncesi hazırlıklarını günlerdir sürdüren Sorgun Belediyesi Mezbahası, bayram hazırlıklarını tamamladı.

 Sorgun Mezbahanesi önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda kurban bayramında hijyen ve etik kuralları çerçevesinde uygun fiyatlarla vatandaşlara hizmet verecek. Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, ilçe halkının bayramını kutlayarak, belediye mezbahasının vatandaşlara Kurban Bayramı'nda da hizmet vermek için hazır olduğunu söyledi.  Avrupa Birliği standartlarında el değmeden kesim yapılan Sorgun Belediye Mezbahasında tüm kesimler veteriner hekim kontrolünde yapılacak. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban kesim tarifesi de belirlendi. Buna göre küçükbaş ve büyük baş hayvan kesimi birinci gün yapılacak olup büyük baş hayvan 100 TL küçükbaş hayvan ise 20 TL’ye kesimi yapılacak ve 15 personel ile hizmet verecektir.

Kurban Bayramı dolayısıyla gerekli hazırlıkların belediye olarak yapıldığını belirten Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek; "Kurban Bayramı için hazırlıklarımızı tamamladık mezbahanın tadilat ve modernizasyonu ile yeni alınan ekipmanlarla birlikte uzman kadro eşliğinde kesimler yapılacak. Belediye Mezbahasında Veteriner Hekimler nezaretinde, İslam şartlarına uygun şekilde uzman kasaplar tarafından kesimler gerçekleştirilecek ve et dinlendirme odalarında vatandaş kesimi yapılan kurbanını bekletebilecek. Mezbahamız, bütün hijyen şartlarına uygun halde. Bu modernizasyon ve tadilat işlemi için 1463.462.08 TL tutarında biz hizmet yapıldı. Halkımızın rahatı ve huzuru için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz” dedi.