Yılsonu etkinlikleri nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde mezuniyet töreni düzenleyen Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim Okulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları şiir, tiyatro, halk oyunu gösterilerini büyük bir başarı ile sergiledi. Öğrencilerin gösterileri katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Mezuniyet cübbelerini giyen özel öğrenciler, ailelerine duygusal anlar yaşattı. Öğrencilere mezuniyet belgelerini Vali Kemal Yurtnaç ve il protokolü takdim etti. Mezun olan öğrenciler, tören sonunda keplerini havaya atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

İdare olarak öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlayacaklarını söyleyen Vali Kemal Yurtnaç, “Burada eğitimin önemi ortaya çıkıyor. Gelişmiş bir devlet, milli geliri fazla olan idare, dezavantajlı grupları ne kadar mutlu edebiliyor ve hayata ne kadar bağlıyorsa o derece başarılıdır. Burada gördük ki bu öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde çok gelişme kaydetmişler. Biz o öğrencilerimizi önemsiyoruz ve onlara günden güne daha fazla katkı sağlayarak eğitimlerini tamamlamalarını istiyoruz ve toplum hayatına katılmalarına idare olarak destek vereceğiz” dedi.

Tören sonrası öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisi gezildi.