Kısa adı DUYKON Olan, Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi, Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYDEF), Türkiye de başlatılan “Minik Kalpler Üşümesin, Isınsın" kampanyasına Almanya'dan katıldı.

AYDEF Genel Başkanı Salih Çelik, kampanyayla ilgili şu bilgileri verdi; "DUYKON Genel Merkezimizin bu insanı kararlarını destekliyoruz. Bu kampanyaya bizde destek olacağız, yarınlarımızın emaneti olan gençlerimize destek için bizde varız. DUYKON Kadın Kollarımız tarafından yürütülecek olan kampanya ile kimsesiz çocuklara ulaşılacak" dedi.

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) 2. dönem genel başkanı Ahmet Yılmaz tarafından başlatılan Sarıkaya belediyesiyle birlikte kimsesiz çocuklara ulaştırılan yardımlardan sonra görevi geçtiğimiz hafta devralan Serhat Baran da, bu projeye devam dedi.

Serhat Baran, proje hakkında yaptığı açıklamada, soğuk kış gününde kışlık kıyafet ihtiyacı olan kimsesiz çocuklara sahip çıkmak, ulaşabildiklerinin kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini söyledi.

BİZ YOLA VEFA DUYGUSU İLE ÇIKTIK
Projeyi yürütecek olan DUYKON Kadın Kolları tarafından yürütülen kampanya ile memleketine olan vefasını da gösteren Baran, şunları kaydetti: “DUYKON olarak biz büyük bir aileyiz. Birlikte aşamayacağımız engel, başaramayacağımız iş yoktur. Biz bu yola memleketimize ve hemşerilerimize vefa borcumuzu ödemek için çıktık. Hepimizin ortak amacı budur. Yapacak çok işimiz var. Bundan dolayı hemen kolları sıvayarak işe başlıyoruz. DUYKON Kadın Kollarımız tarafından bu yılki ilk kampanyamızı başlattık. Amacımız Yozgat ve İlçelerimizdeki kimsesiz çocuklara sahip çıkmak devamlılığımızı sürdürmek, memleketimizi yaşatmak ve sağlıklı yeni nesiller yetiştirmek için öncelikli görevimizdir. Unutmayalım bugünün küçükleri yarının büyükleridir" dedi.

Duykon Kadın Kolları Genel Başkanı Aysel Arslan da, "Bu kampanyamız ile Yozgat ve İlçelerimizdeki öksüz, yetim ve parçalanmış aileler veya gelir getirecek ebeveyni bulunmayan ve yakınları tarafından bakılan 0-12 yaş grubundaki çocuklarımızın kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak” dedi.

Haber: Doğan Tufan