Yozgat Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Uzel, Yozgat Merkeze bağlı 97 köy muhtarlığı olduğunu bu muhtarlardan 84’ünün derneklerine üye olduğunu söyledi. Şubat ayı içerisinde Köylere Hizmet Birliği seçimlerinin olacağını ifade eden Uzel, “Biz 84 köy muhtarımız birlik ve beraberlik içerisinde vereceğimiz adaylarımızı önceden belirledik” dedi.

Köylere Hizmet Birliği üyeliğine 5 muhtarın aday olduğunu dile getiren Uzel, “Biz seçim öncesi bütün arkadaşlarımızla görüştük birlik ve beraberlik içerisinde bütün köylerimize eşit hizmet edebilmek için aday sayımızı düşürmek istedik. Aday muhtarlarımız arasında kura çekimi yaptık ve 2 adayımızı belirledik. Aydoğan Köyü Muhtarı İlhan Açıkgöz ve Recepli Köyü Muhtarı İsmail Akdoğan aday olarak seçime girecek, bütün muhtar arkadaşlarımız bu iki arkadaşımızı seçecek” diye konuştu.

Amaçlarının bütün köylerin eşi hizmet ve birlik beraberlik içerisinde çalışmak olduğunu vurgulayan Uzel, “Bu şekilde seçim ilk defa gerçekleşiyor. İnşallah seçimde birliğe üye olan genel meclis üyelerimizi de sandıkta belirleyeceğiz. Bizim için önemli olan halkımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Bu gün soğuk havaya rağmen köylerinden çıkıp bu toplantımıza katılın bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.