Mümin Sarıkaya Rekora Koşuyor

Son zamanların en çok dinlenen Mümin Sarıkaya’nın 'Ben Yoruldum Hayat' şarkısı, sadece youtube’da yüzbinleri aşan izlenme oranı ile Türkiye’nin en çok dinlenen şarkısı oldu.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2016, Pazartesi günü, saat: 09:39

Yozgat’ın yetiştirdiği en önemli mahalli sanatçılardan biri olan Mümin Sarıkaya’nın ‘Hayat’ isimli şarkısı tıklanma rekorları kırıyor.

Yozgat’ta Müzik hayatını sürdüren, aynı zamanda sevilen bir esnaf olan ve insanların kalbine hitap eden Mümin Sarıkaya’nın "Ben Yoruldum Hayat" isimli şarkısı, Türkiye’de halka açık mekanlardada en çok çalan şarkı olma özeliğini taşıyor.

Birçok televizyon dizi ve filminin fon müziği olarak çalınan ve artık herkesin diline pelesenk olan parçanın ünü ülke sınırlarını da çoktan aştı. Bugüne kadar birçok parça yapan ve kendine has yorumu, güzel sesi ve sazıyla dinleyenleri kendine hayran bırakan genç sanatçının bir başka şarkısıyla katıldığı Altın Kelebek’te ödül alamamış olması da büyük bir sürpriz olarak karşılandı.

Sarıkaya’nın şarkısı ulusal radyolarda dinleyiciyle buluşmadan önce özellikle program sunucularının “mutlaka dikkatle dinlenmeli. Dinleyen herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu şarkı diye tavsiyelerde bulunması ayrı bir dikkat çekiyor. Sibel Can’ın da seslendirdiği şarkıyı Murat Kurşun, Hüseyin Kağıt gibi ünlü isimlerin yanı sıra birçok sanatçı da seslendirdi. Sanatçıya Piyano ile eşlik Özgür Çorum tarafından yapılırken bağlamada İbrahim Ekici Sarıkaya’nın bu güzel parçasına notaları ile can veriyor. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki