Son dönemlerin fenomen şarkısı "Ben Yoruldum Hayat"ın bestecisi ve güftecisi olan Mümin Sarıkaya, Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yurtnaç, türküyü ilk dinlediğinde böyle bir bestenin ve sesin sahibinin Yozgatlı olduğunu öğrenince gurur duyduğunu söyledi.
 
Yozgat’tan birçok sanatçının çıktığını ifade eden Vali Yurtnaç, “Yozgat, Nida Tüfekçi gibi büyük bir değeri Türkiye’ye mal etmiş bir şehir. Bu gün baktığımız zaman ilimizden yeni ve kaliteli sanatçıların da çıktığını görüyoruz. Yazdığı ve söylediği bir türkü ile Türkiye’nin gündemine oturan, ünlü sanatçıların da seslendirdiği ve ülkemizde ulusal bir kanalda yayınlanan bir dizide de kullanılan ‘Ben yoruldum hayat’ın söz ve bestecisi olan Mümin Sarıkaya kardeşimi bu başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi.
 
Yozgatlıların vatanına, milletine ve demokrasisine sahip çıktığı gibi, sanatçısına da sahip çıkacağını belirten Vali Yurtnaç, “Mümin kardeşimiz, internette 200 milyon tıklanma rekoru kıran bir türküyü yazıp seslendirmiş. İlerleyen dönemlerde büyük bir üne kavuşacağı kanaati taşıyorum. Bunun için ise, Yozgatlılar olarak Mümin kardeşimize her türlü desteğin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. İnşallah televizyonlarda ve radyolarda adını ve şarkılarını sıkla duyduğumuz bir sanatçı olacaktır. Ben tekrar kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.