Yozgat Valiliğince il genelinde başlatılan Necip Fazıl yılı etkinlikleri kapsamında Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri 40 tane halk otobüsüne Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerini yapıştırdı.
 
Daha önce ‘Necip Fazıl Sempozyumu’, ‘Necip Fazıl 16 ses 16 şiir’ programı, ‘Necip Fazıl Resim Sergisi’ gibi etkinlikler düzenleyen Yozgat Valiliği, şimdi de günde binlerce kişi tarafından kullanılan halk otobüslerinde üstadı şiirleriyle vatandaşlarla buluşturuyor.
 
Necip Fazıl Kısakürek hakkında farkındalık oluşturmak için bu yılı Necip Fazıl yılı olarak belirlediklerini söyleyen Vali Kemal Yurtnaç, Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin konu hakkında bir proje hazırladıklarını ve proje kapsamında da Yozgat'ta halk otobüslerinin koltuklarına Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerinin yapıştırıldığını söyledi.
 
Gençlerin kimliklerini oluşturmalarında onlara yardımcı olacaklarını belirten Vali Yurtnaç, “Gençlerimizin kimlik ve kişiliklerinin gelişmesinde ilim ve fikir insanlarını tanımaları çok önemli. Bu maksatla 2017 yılını Yozgat genelinde Necip Fazıl yılı ilan ettik. İl genelinde okullarımızda üstadın Çöle İnen Nur ve Çile kitaplarının okutulmasıyla ilgili bir proje başlattık. Öğrencilerimizin yanı sıra halkımızın da üstadın şiirlerinden ve fikirlerinden faydalanmaları için halk otobüslerimizin koltuklarına üstadın şiirlerini yapıştırdık. Herkesin ve her kesimin üstattan alabileceği mutlaka bir şey vardır. Bu proje ile halkımızı da üstatla buluşturmuş olduk” dedi.
 
Vali Yurtnaç, Necip Fazıl yılı kapsamında yıl boyunca etkinliklerin devam edeceğini sözlerine ekledi.