Yozgat’ta Nevruz Bayramı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yozgat Belediyesi ve Bozok Üniversitesi İş birliğinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
 
İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Halıcı günün anlam ve önemine dair açıklamalarda bulundu.
 
Vali Kemal Yurtnaç ise yaptığı açıklamada Nevruz’un Türk Dünyasında binlerce yıldan beri kutlanan bir bayram olduğunu söyleyerek “Ama maalesef terör örgütleri bu bayramı sabote etmeye kalkıştı. Ama halkımız buna müsaade etmedi. Bugün de üniversitemizde, belediye ve kültür müdürlüğümüz işbirliğinde gençlerle bu bayramı kutladık. Baharın başlangıcı Türk Dünyasında bizim milli bayramlarımız gibi çok büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Biz bu geleneği unutmuyoruz son yıllarda da halkımız bu bayrama sahip çıktı. Kötü niyetli grupların buna sahip çıkmasına karşı çıkmalıyız, onları engellemeliyiz. Halkımızda bu birlikteliği sağladı. Ben birlikte sağlıklı, mutlu tüm Türk Dünyasında barış içerisinde günler diliyorum. Herkesin Nevruz Bayramını tebrik ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından katılımcılar, yumurta tokuşturdu, demir dövüp, nevruz ateşi üzerinde atladı. Öğrenciler müzik eşliğinde halay çekip eğlendi. Program Türkmen pilavı ikramı ile son buldu.