Yozgatspor 1959 FK  yeni sezon hazırlıklarına Nevşehir kampında devam ediyor. 4 Ağustos’ta başlayan kamp dönemi 14 Ağustos’ta sona erecek ve kırmızı siyahlı ekip çalışmalarına Yozgat’ta devam edecek.

Nevşehir Avrasya Avonos otelde 4 Ağustos’ta kampa giren kırmızı siyahlı ekip yaptığı hazırlık karşılaşmalarında sahaya yansıttığı iyi performansla dikkat çekiyor. 

Kampın ilk hazırlık karşılaşmasında 3. Lig ekiplerinden Kemerspor ile karşı karşıya gelen Yozgatspor 1959 FK 90 dakika sonunda güçlü rakibi karşısında sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı. İkinci hazırlık karşılaşmasında BAL ekibi olan Utaş Uşakspor ile yedek ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıkan kırmızı siyahlılar karşılaşmayı 2-2’lik skorla tamamladılar. 

Nevşehir kampını ziyaret ederek hazırlık karşılaşmalarını takip eden Asbaşkan Ahmet Akgün takımın son durumunu değerlendirdi. 

Akgün: “Hazırlık maçları sonrasında teknik ekibimiz ile bir araya gelerek bir istişare toplantısı yaptık. Bu kapsamda takımımızda belirlediğimiz eksik noktalar için transfer çalışmalarımız devam ediyor. 

Sağ açık ve forvet hattı için görüşme içerisinde olduğumuz oyuncular var. En kısa süre içerisinde bu eksiklerimizi de tamamlayarak sezona tam manasıyla hazır olarak gireceğiz. Takım içinde uyum sorunu olan bazı futbolcularda bulunuyor. 

Teknik direktörümüz bu konu hakkındaki son raporunu bize ulaştırdıktan sonra gerekirse bize faydalı olmayan futbolcularla yollarımızı sezon başlamadan ayıracağız.” şeklinde konuştu.