Yozgatspor, hafta sonu kendi sahasında Nevşehirspor'la çok önemli bir maça çıkacak. Geçen hafta deplasmanda kazanarak yeniden Kırıkkale'den liderlik koltuğunu devralan Yozgatspor, tamamen Nevşehirspor maçına kilitlenmiş durumda. Zorlu karşılaşma öncesi oyuncularını Nevşehir maçına motive eden kırmızı-siyahlıların teknik patronu, "Nevşehirspor maçı tahminizden de zor geçecek biz hem liderliğimizi korumak hemde yolumuza kayıpsız devam etmek için mücadele edeceğiz, rakibimiz için bu maç şampiyonluk yarışında varolma maçı kazanmak adına ellerinden geleni yapacaklar o nedenle 6 puanlık maça çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Kırmızı-Siyahlı takım için Nevşehirspor maçının bir başka önemli tarafı da ilk yarıdaki yenilginin rövanşının alınması. 2’inci haftada Nevşehir’de oynanan maçı 2-0 kaybeden Yozgatspor, kendi sahasındaki Nevşehir maçını bir nevi rövanş olarak görüyor. 

KAYIP İSTEMİYORUZ
Yozgatspor'un teknik direktörü Tahir Çopur, Şampiyonluk yarışındaki rakiplerinden olan Kazan Belediyespor'u yenerek bir nevi rakiplerine darbe vurdukları gibi diğer rakiplerinden Nevşehir ile Kırıkkalespor'un berabere kalarak kritik iki puan bıraktıklarını rakiplerinden sadece Kayseri Şekerspor'un kazandığını hatırlatarak bunu kendileri için fırsat olduğunu bu fırsatı değerlendirerek kayıp istemediklerini dile getirdi.

GRUPTA 14’üncü haftada rakip takımlardan Kayseri Şekerspor haricinde Nevşehir ile Kırıkale'nin puan kaybetmesi, teknik direktör Tahir Çopur’u sevindirdi. Çopur, Rakiplerimizden Kazan Belediyespor'u deplasmanda yenerek liderlik koltuğunun yeninden sahibi olduğumuz gibi Nevşehir ile Kırıkkalespor'un kendi aralarında oynadıkları maçta da berabere kalmaları bizim açımızdan bir avantaj oldu. Artık hedeflediğimiz liderlik koltuğunu aldık bundan sonraki oynayacağımız maçlarda hedefimiz hem liderlik koltuğumuzu korumak hemde yolumuza kayıp yaşamadan emin adımlarla devam etmek olacak dedi.

Mutlak kazanmalıyız
HAFTA sonu oynanacak Nevşehirspor maçıyla ilgili görüşlerini aktaran Yozgatspor’un hocası Çopur, “Nevşehirspor bu ligin zor takımlarından birisi. Gerçi artık her takım zor. Şu takım zayıf, bu takımı yeneriz diyemiyoruz. Dolayısıyla her zaman ki gibi bu maçı da kazanmak için oynayacağız. Hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Kar nedeniyle dünkü çalışmamızı salonda gerçekleştirdik. Hesaplarımız 3 puan üzerine” diye konuştu.

Artık Hesap Kitap Haftalarındayız 
Şuanda liderlik koltuğunda olduklarını ve rakiplerinin kendilerinin puan kaybetmesini beklediklerini o nedenle de hesap kitap işlerinin artık başladığını ifade eden Çopur; “Artık hesap-kitap haftalarındayız. Rakiplerin kaybedeceği her türlü puan, bizim hanemize artı olarak yazılacak. Bu sırada biz elimize geçen şansı iyi kullanmak adına liderliğimizi korumak adına kazanmamız gerekiyor. Biz kazanırsak, rakiplerin puan kaybetmesi avantaj olur. Aksi takdirde rakipler kazanmış ya da kaybetmiş hiçbir önemi yok. Aslında rakiplerden önce bizim ne yapacağımız önemli. Biz kazanırsak, gerisi teferruat” şeklinde ifadelerde bulundu.
Haber:Mehmet Örs-Çağlayan Gazetesi