Nida Tüfekçi Türkülerle Anıldı

Türk Halk Müziğinin ve kültürünün mihenk taşlarından olan Nida Tüfekçi, ölümünün 25. yılında düzenlenen programlarla anıldı.
Yayınlanma tarihi: 23 Eylül 2018, Pazar günü, saat: 08:50

Türk Halk Müziğinin ve kültürünün mihenk taşlarından olan Nida Tüfekçi, ölümünün 25. yılında düzenlenen programlarla anıldı.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yozgat Sürmeli Folklor Kültür ve Dayanışma Derneği ve Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen anma töreninde İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı, Sürmeli anıtına çelenk sundu.
 
TÜFEKÇİ ANISINA KONSER VERİLDİ
Bine yakın türküyü derleyip kayıt altına alan, TRT müzik dairesini kuran, birçok halk müziği sanatçısı üzerinde emeği olan merhum Nida Tüfekçi anısına halk müziği konseri düzenlendi.
 
Büyük Sinema Salonu'nda düzenlenen konserde TRT sanatçıları İlker Gökkaya ve Selma Geçer Nida Tüfekçi’nin yazdığı ve derlediği birbirinden güzel türküleri seslendirdi.
 
Program sonrası konuşma yapan Vali Yardımcısı Salih Altun, Nida Tüfekçi’yi rahmetle ve minnetle andıklarını belirterek, “Bine yakın türküyü derleyen ve günümüze gelmesinde büyük pay sahibi olan ve halan yazdığı ve derlediği türküler ilk günkü tazeliğini koruyan Nida hocayı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün burada Nida Tüfekçinin yazdığı ve derlediği türküleri bir kez daha dinledik. Bu güzel türküleri seslendiren TRT sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki