Öğrencilere TEOG Morali

Yozgat genelinde TEOG sınavının ilk günü tamamlandı. Türkçe, Matematik, Din Kültürü derslerinden ilk gün sınav olan öğrencileri sınava girdikleri okullarında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş destek verdi.
Yayınlanma tarihi: 26 Kasım 2015, Perşembe günü, saat: 14:00

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, il genelinde 6 bin 300 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) öncesinde okulları gezdi. Kuş, okul dışında çocuklarını heyecanla bekleyen anne-babalarla, okulda da sınav öncesi öğrencilerle konuşarak moral aşıladı.

Fatma Temel Turhan İlköğretim Okulu bahçesinde heyecanla çocuklarını bekleyen anne-babalarla sohbet eden Kuş, "Heyecanlanmayın. İnşallah yavrularınız sınavı başarıyla geçecek” şeklinde telkinde bulundu.

Sınava girmeye hazırlanan öğrencilerle de buluşan Kuş, onlardan heyecanlanmadan normal sınav havasında soruları sakin bir şekilde yanıtlamalarını istedi. Öğrencilere olan inancını dile getiren Kuş; “Size güveniyorum, benim öğrencilerim başarır, Allah yardımcınız olsun” dedi.

TEOG Sınavı ile ilgili yaptığı açıklamada Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat genelinde 6 bin 300 öğrencinin TEOG sınavlarına katıldığını belirterek, "İki gün üçer oturum halinde her gün üçer dersten sınav oluyorlar. İlk gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü, ikinci gün de Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce olmak üzere 6 dersten sınava giriyorlar. Şuan itibari ile köyler de dahil il genelinde bütün okullarımızda sınav problemsiz başladı. Hafta sonu soru kitapçıklarını teslim aldık, ilçelere gönderildi. Sabah 06.00 itibari ile köy ve beldelere soruları gönderdik. Saat 09.00 itibari ile Yozgat genelinde problemsiz bir şekilde sınavımız başladı” dedi.

Merkezde 818, il genelinde 2 bin 200 öğretmenin sınavda görev aldığını söyleyen Kuş, problemsiz başlayan sınavın problemsiz devam edeceğine inandığını kaydetti.

TEOG sınavının diğer ders sınavlarından farksız olduğuna dikkat çeken Kuş, şu açıklamalarda bulundu:
“Bu sınavın daha önce sınavlardan farkı test ağırlıklı olması. Sene başından sınav gününe kadar gördükleri alanlardan sorular çıkıyor. Onun için dersleri destekleme amaçlı yapılıyor. Sadece test mantığı ile değil biraz daha genel kültür ve yorum kabiliyetini genişletme açısından değişik bir sınav. Bir dersten bir dönem üç tane yazılı yapılacaksa ikisini öğretmen yapıyor bir tanesini bu şekilde ortak yapıyoruz.
 
Özellikle velilerimizin bunu bilmeleri gerekiyor. Bu sınav özel bir gün değil. Normal okula gelir gibi gelmeleri gerekiyor. Çünkü farklı bir durum değil. Bütün öğrenciler kendi okullarında sınava girdikleri için sınav havasından uzaklaştırmak istiyoruz. Çok şükür genelde de velilerimizin büyük bölümü bu duruma alıştılar. Çocuklarını normal eğitime gönderir gibi gönderiyorlar. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Problemsiz başladı inşallah böyle de devam eder.” dedi

Etiketler: saim kuş   teog   öğrenci   sınav  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki