Yozgat Özel Ergin İlk ve Orta okulu her gün 20 dakika kitap okuyarak öğrencinin derse daha çok adapte olmasını sağlarken, her ay düzenli olarak okul içerisinde en çok kitap okuyan öğrencileri ödüllendiriyor. Mart ve Nisan ayı içerisinde en çok kitap okuyan öğrenciler, okul yönetimi tarafından ödüllendirilerek hediyelerini verdi. 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Müdür Yardımcısı Uğraş Koyuncu, “Okul olarak yıllardır sabah derse başlamadan her gün düzeli olarak 20 dakika kitap okuyoruz. Öğrencilerin sabah sakin kafayla kitap okumaları diğer dersler açısından etkili oluyor. Toplum olarak kitap okumayı çok sevmiyoruz. Öğrencilerimize bu alışkanlığı kazandırarak ileriki dönemlerde faydasını gördüklerini hep birlikte şahit oluyoruz. 

Kitap okuyan bir insan hem kelime anlamında hem de bilgi dağarcığının gelişmesi anlamında büyük katkıları oluyor. İleriki eğitim hayatlarında özellikle kitap okumuş ve bu alışkanlığı kazanmış olmaları sınavlarda büyük kolaylık sağlıyor. Toplumumuza okuyan bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde olarak büyük önem veriyoruz” diye konuştu.