Olaylar taraftarlığa zarar vermiştir

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, ilçede oynanan amatör futbol karşılaşmasında bazı provakatörlerin yaptıkları hareketlerin, ilçeyi ve takımı bağlamadığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 15 Mart 2016, Salı günü, saat: 19:33

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun'da oynanan Sorgun Belediyespor, Yemenoğlu Yozgatspor futbol karşılaşmasında bazı provakatörlerin yaptıkları hareketlerin, ilçeyi ve takımı bağlamadığını söyledi.

Başkan Şimşek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Hiç şüphesiz ki futbol yeryüzündeki en popiler spor dallarından birisidir. Kulüp taraftarlığı bağlamında taraftar gruplarının hiçbir mantıklı nedeni olmadan, kişilere ve mülkiyete zarar verecek derecede ileri gidilmesi kabul edilir bir eylem değildir.

Başkalarının haklarına kayıtsız kalınarak hoş olmayan slogan ve yakışık almayan davranışlar, insanların eğlenmek için kendisine ayırdığı zamanlarını çıkmaza sokarak, insanların haklarını ihlal etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur, olmamalıdır da.

İlçemizde oynanan amaatör futbol karşılaşmasında taraftar olunan takıma hissedilen gönülden bağlılık ile pek alakadar olmadan sporu şiddet yaratmaya alet etme amaçlı tutum ve davranış içerisindeki insanların taraftarlık boyutunu abartmış, taraftarlığa zarar vermek, şiddet uygulamak gibi kurallara taşımak amacında olan provakatörlerin yaptıkları hareketler ilçemizi ve takımımızı bağlamamaktadır.

Başından bu tarafa tasvip etmediğimizi bu olaylar ve davranışlar bizleri de ziyadesiyle üzmüştür.”

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki