Geçtiğimiz günlerde yeni yönetimi göreve başlayan İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi yönetim kurulu Vali Kemal Yurtnaç’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Kemal Yurtnaç, İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Ahmet Topuz, başkan yardımcıları Nurullah Nurdoğan ve Ali Cansever ile yönetim kurulu üyeleri Bilal Keskin, Fatih Korkmaz ve Yılmaz Erdoğan’ı makamında kabul etti. 

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Ahmet Topuz, İlim Yayma Cemiyetinin ülkemizin en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirterek, yarım asrı aşan bir kurum olarak ülke genelinde ve Yozgat’ta eğitim ve sosyal alanında önemli çalışmalar yaptığını söyledi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kemal Yurtnaç, İlim Yayma Cemiyeti’ni çok önceden tanıdığını, binlerce öğrenci yetiştiren ve şu anda ülke yönetiminde olan yöneticilerin buralardan yetiştiğini ve kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu ifade etti. 

Cemiyetin Yozgat’ta faydalı hizmetleri yapacağını umduğunu ve destek olacaklarını belirten Vali Yurtnaç “İlim Yayma Cemiyeti eğitimli bir gençlik, milli ve manevi değerlerle donanmış nesiller yetiştirmek için yükseköğrenim gören gençliğe yönelik önemli faaliyetler yapmıştır. İnsana yapılan yatırım hiç şüphesiz en kıymetli yatırımdır. 

Gelişmiş ülkelerin en büyük zenginliği, en önemli değeri eğitimli nesilleridir. Bu konuda devletimizin yüklendiği görevlere katkı sağlamak ve milli değerlerini tanıyan, manevi alanda kendini yetiştirmiş nesillere olan ihtiyaç nedeniyle faaliyetlerine başlayan İlim Yayma Cemiyeti yarım asırdan fazla süredir bu alanda çok önemli faaliyetler gerçekleştirmiştir” dedi. 
Vali Yurtnaç, ayrıca yeni yönetime seçilen üyeleri de tebrik etti.