Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) yönetim kurulu toplantısı, Sivas Valisi Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi. Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Gül, kendisinin göreve başladıktan sonra Sivas’taki ilk ORAN toplantısının gerçekleştirildiğini belirtti.
 
Toplantıda 2016 yılının doğrudan destek ile ilgili projelerinin ve ajansın iş ve işlemlerinin görüşüleceğini belirten Vali Gül, şunları kaydetti: “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı kurulduğu günden beri Sivas, Kayseri ve Yozgat’ta gerek özel sektöre gerek kamu kurum ve kuruluşlarına yol gösteren, kurumsal kapasitelerini geliştirmelerine yardımcı olan yatırımcıların yaptığı yatırımları destekleyerek onların önlerini açmayı amaçlayan bir kurum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada her üç ilde de gerek özel sektörün gerekse kamu kurum ve kuruluşlarının yenilik, araştırma, teknoloji gerektiren önemli projelerine imkanlar ölçüsünde destek verecektir.” dedi.
 
Toplantıya Vali Davut Gül’ün yanı sıra Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata ve Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz katıldı.