ORAN'dan Girişimcilere Kapasite Eğitimi

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Yozgat’ta girişimcilerin kurumsal kapasitelerinin artmasına katkı sağlıyor.
Yayınlanma tarihi: 13 Aralık 2016, Salı günü, saat: 19:10

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Boğazlıyan TSO arasında imzalanan protokol ile Sarıkaya, Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerinde 18 eğitim ile toplam 360 kişiye Risk Yönetimi ve Maliyet Analizi eğitimleri verildi. 

ORAN Kalkınma Ajansı tarafında finanse edilen eğitimlerde KOBİLER ve henüz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak işletmelerini açmış olan kuluçka dönemindeki genç girişimciler hedef kitleyi oluşturdu. Eğitimlerde özellikle ekonomiye spekülatif bir şekilde yön verilmeye çalışıldığı şu dönemde işletmelerin maliyetlerini kontrol altında tutmalarının uzun ömürlü olmalarının temel şartlarından olduğu vurgulandı.

Yapılan eğitimlerin sonuncusuna katılım sağlayan Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, Genç Girişimcilere Türkiye genelinde yapılan bir araştırma sonucunda birden çok ürün üreten firmalara hangi ürünlerinin daha karlı olduğunu sormaları üzerine %80 oranda yanlış ürünü daha karlı saydıklarını bilimsel olarak ispatlayan bilimsel çalışmayı örnek göstererek eğitimin öneminden bahsetti. 

2017 yılında bu tür eğitimlere Ajansın Teknik Destek kalemi ile devam edileceği ifade edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki