Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat’ta yapımı devam eden öğrenci yurtlarında incelemede bulunarak Kredi Yurtlar Kurumu yetkililerinden bilgi aldı.
 
İlk önce iş adamı Taylan Alakoç’un yaptırdığı ve 15 yıllığına Kredi Yurtlar Kurumu’na kiraladığı 902 kişilik erkek öğrenci yurdu inşaatında incelemede bulunan Vali Yurtnaç, Yozgat’a okumaya gelen öğrencilerin en iyi şekilde konaklama ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını söyledi.
 
Bozok Üniversitesinin her geçen gün kendini yenilediğini ve büyümeye devam ettiğini belirten Vali Yurtnaç, “Bozok üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen her yıl kendini yenileyen ve büyümesini hızlı bir şekilde sürdüren bir üniversite. Bu yenilenme ve büyüme ise üniversitemizin tercih edilirliğini her geçen yıl artırıyor. Bozok Üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz bizim misafirimiz. Misafirlerimizi de en iyi şekilde ağırlamak, onların ihtiyaçlarına cevap vermek bizim görevimiz. O bakımdan yapılan yurtların da kaliteli hizmet vermesi, rahat bir ortam ve konforlu olmasına özen gösteriyoruz. Yeni yapılan yurtlarımız gerçekten otel konforunda. Öğrencilerin her türlü ihtiyacı düşünülerek yapılıyor” dedi.
 
Vali Yurtnaç daha sonra TOKİ tarafından yapımı devam eden bin 200 kişilik kız öğrenci yurdunda incelemelerde bulunarak, her iki yurdunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlamadan hizmet vermeye başlayacağını sözlerine ekledi.