Oyunlar 2018'de kırılamaz olacak

Dijital Hak Yönetimi (DRM) sistemindeki gelişmelerin oyunların kırılmasını zorlaştırdığı tartışılırken, Çin merkezli bir korsan grubu, 2018'de oyun kırmanın imkânsız hâle geleceğini iddia ediyor.
Yayınlanma tarihi: 15 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 10:24

Kendilerine ait bir forumları bulunan 3DM adlı korsan grubu, 1 Aralık 2015'te çıkan Just Cause 3 adlı oyunu koruyan Denuvo adlı güvenlik sisteminin oyun kıran uzmanlarını çok fazla zorladığını belirtti. Oyunun kırılmasına yönelik çok sayıda talep olmasına karşın, geçen sürede hâlâ kırılamadı. Just Cause 3, Denuvo Software Solutions'ın geliştirdiği koruma sistemini taşıyor. Denuvo, varolan DRM korumalı içerikler için ikincil bir şifreleme katmanı oluşturuyor.

Avusturya merkezli Denuvo Software Solutions'ın güvenlik çözümü, geçen yılın eylül ayında yayımlanmasına karşın henüz kırılamayan FIFA 16'da da yer alıyor.

3DM Forum'un kurucusu, Bird Sister kullanıcı adıyla yaptığı gönderide, Just Cause 3'ü kırmanın ne kadar zor olduğunu açıklarken, şifreleme teknolojisindeki gelişme trendinin iki yıl içinde oyun kırmayı imkânsız hâle getirebileceğini belirtti.

Denuvo, daha önce 3DM tarafından kırılmıştı, ancak yeni sürümdeki yama, aynı yöntemle kırılmasını engelliyor. (TEKMONO)

Etiketler: Oyunlar   2018   kırılamaz   olacak  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki