Yozgat Özel Ergin Koleji öğrencilerinin Kutlu Doğum Haftası için hazırladıkları sunum ve sergi katılımcılardan tam not aldı.

Katılımcılar sunumun öncesinde Efendimiz(SAV) in “Ashâbım yıldızlar gibidir. Hangisine tâbi olsanız hidayete erersiniz.” sözleriyle tebcil ettiği sahabe efendilerimiz içerisinde önemli bir yere sahip bedir savaşına katılanların isimlerinin yazılı olduğu “Ashabı Bedir” sergisini gezdi. Program ve sergi veli, öğretmen ve öğrencilerden tam not aldı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından semazen gösterisi, Peygamber Efendimize (S.A.V) yazılan mektup okundu ve 4’ncü sınıf öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Programın ardından Kutlu Doğum Haftasıyla ilgili düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 

Özel Ergin İlkokulu 3 ve 4’ncü sınıf öğrencileri ise okul fuaye alanına Kutlu Doğum Sergisi açtı. Sergide bir çok önemli noktalar vardı. En çok ilgi çekense mağara önünce duran örümcek ve güvercin oldu. Serginin açılışını yapan ilkokul müdür yardımcısı Adil Gülaçtı yaptığı açıklamada; "Öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten muhteşem bir sergi olmuş. Tam anlamıyla Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in yaşamış olduğu bir çok olayı gösteriyor” dedi. Kutlu Doğum Sergisinin amacından da bahseden müdür yardımcısı Gülaçtı şöyle konuştu; Hepimizin de bildiği üzere Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri hazırlıklar haftalar önce başladı. Bizler de öğrencilerimize hem bu haftanın önemini hem de Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in hayatını daha iyi öğrenebilecekler bir etkinlik düzenlemek istedik. Ortak kararla sergi yapılmasına karar verildi. Burada öğrenci sergi için hazırlayacağı maketle birlikte hem kutlu doğumun önemini daha iyi kavrıyor hem de Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in yaşantısını, hayatını daha iyi anlama fırsatı buluyor. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah sergimiz amacına ulaşır” diye konuştu.