Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi bir yandan köy yollarını sıcak asfalt ile buluştururken diğer yandan şehirde ki yolların yapımına destek veriyor.
 
Bünyesine kattığı 240 tonluk asfalt plenti ile üretimini saatte 320 tona çıkaran İl Özel İdaresi, okul bahçeleri ve açık pazar yeri asfaltlanmasına da destek vererek tıkanmış işlerin önünü açıp işlerin hızlanmasında önemli bir rol oynuyor.
 
İl Özel İdaresinin şehirde çeşitli kurumların altyapı çalışmalarına destek verdiğini belirten Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat’ın daha yaşanabilir bir şehir olması ve vatandaşların daha rahat bir yaşam sürmeleri için çaba gösterdiklerini söyledi.
 
İl Özel İdaresinin öncelikle köylerde ki hedeflerini bitirdikten sonra sahada destek çalışmaları yürüttüğünü hatırlatan Vali Yurtnaç, “İl Özel İdaresi kırsalda yaptığı yatırımların yanı sıra şehirde de alt yapı yatırımlarına destek vererek işlerin hızlanmasına yardımcı oluyor. İl Özel İdaresi vasıtasıyla Celal Atik Ortaokulu bahçesi, TMO bahçesinde kurulacak Salı Pazarı pazaryeri alanı, Azizlibağları Mahallesi yolu, Katı Atık Berteraf Tesisi yolu, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü yolu, Kredi Yurtlar Kurumu Çamlık Erkek Öğrenci Yurdu yolu, Erdoğan Akdağ Mahallesi hafriyat döküm alanındaki yol yapım çalışmalarına destekte bulunuldu” dedi.
 
Yozgat Valiliği olarak Yozgat’ın daha yaşanabilir bir şehir olması, vatandaşların refah seviyesinin yükseltilmesi, sosyal alanların, spor tesislerinin çoğaltılması, turizmin canlanması, kısacası Yozgat’ın hak ettiği bir konuma gelmesi için çalıştıklarını sözlerine ekleyen Vali Yurtnaç, bu çalışmaların yapılmasında emeği geçen başta Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’a, Yozgat Milletvekillerine, il genel meclisi üyelerine, il özel idaresi çalışanlarına ve muhtarlara teşekkür etti.