İl Genel Meclisi,  Ekim ayı dördüncü birleşim toplantısı meclis başkanı Halil Şahbaz başkanlığında yapıldı. Toplantıda ek gündem maddeleri ile gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. 

Meclis tarafından satışına onay verilen taşınmazlar ise şöyle; "Büyük sinema iş hanı komple olarak, Paşaoğlu fidanlığındaki 9 adet arsa, Köseoğlu Mahallesinde bulunan 40 adet sobalı lojmanlar, Şefaatli ilçesinde bulunan iş hanı, Sorgun İlçesinde bulunan iş hanı, Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Kasabasında bulunan bir adet arsa, Sorgun Karakız kasabasında bulunan bir adet arsa, Çekerek ilçesinde bulunan iş hanı, Yenifakılı İlçesinde bulunan hizmet binası, Akdağmadeni İlçesinde bulunan iki adet işyeri"

İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz, mecliste alınan karar ile satış yetkisi verdiklerini söyledi.
Şahbaz, "Toplumun veya vatandaşın yararına olan yerlerin satışa çıkarmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Vatandaşın ortak kullanım alanı olan vatandaşı rahatsız edecek yerler için satışa çıkmayacağız" dedi.

Şahbaz, "Bir kasabada bir tarla var. Bu tarlayı bir kişi ekiyor, 90 kişi o kişiye cephe alıyor. Bu gibi yerlerin satışında fayda var. Daire de ki arkadaşları biz bunun için görevlendiriyoruz. Rastgele alıp, satsınlar diye görevlendirmiyoruz. Dairede ki arkadaşlarımızda kamuya faydası olan araziyi tutsun, faydası olmayanların yatırıma dönüştürsün" diye konuştu.

Öte yandan meclis üyeleri kasaba, belde ve köylerde kullanılmayan sağlık evi ve lojmanı ile okul gibi binaların araştırılıp tespitinin yapılması talep etti. Bunun özerine ilgili komisyonlar merkez, ilçelerde ve köylerde kullanılmayan binaların tespitini yapacak.

572 köyün alt ve üst yapısında kullanılmak için 30 milyon lira borçlanma talebi için meclisten yetki istendi. Meclis, talebi plan ve bütçe komisyonuna havale etti.