İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkan adaylığını açıkladı. Parti binasında belediye Başkan Adaylığını açıklayan Özışık, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti ve CHP ittifakının Belediye Başkan adayı olduğunu söyledi.

İYİ parti kurucu il başkanlığı yaptığını belirten Özışık, bugünde bağkur evlerinde annemin evinde adaylığın ilk açıklamasını annemin elini öperek yaptım. Orası baba evi burası da iyilerin evi. Annemin evinden çıkarken 5 oyla yola çıkıyoruz dedim. Buraya gelince o 5 oy arttı” dedi.

Özışık, “11 bin 700 İyi parti ve CHP’nin oyu var. 23 bin 157 de Ak partinin oyu var. Aradaki farkı ikiye böldüğünüz an 5 bin 693 yapıyor. Seçimi kazanmak için 5 bin 693 iyi insana ihtiyacımız var. 5 bin 693 oy alırsak bu seçimi kazanırız. Çarşıda, sokakta pazarda millet ittifakının oyu az gibi gözüküyor ama hepsi bu. Yozgat yeni çekilen bir ok gibi. Ak parti Yozgat’ı o kadar çok geri çekti ki, geri çekmeden de ileri gidilmez. Şimdi ileri gitmek için önümüzde bir fırsat var. İnşallah şimdi çok çalışarak bizi bu kadar geri çekenlere bir ders verme zamanı geldi” dedi.

Her iki parti adayının da Ankara’nın tespit ettiğini belirten Özışık, “adayları buradaki üyeler, partiyi sevenler seçmedi. 31 Mart tarihine kadar adaylarla ilgili hiçbir kötü bir şey söyleyemem. Sizlerden de ricam şahıslarla ilgili bir şey söylemeyin. Çünkü bura iyilerin evi. İddialı bir şey söylemek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı yaptı. Belediyecilik noktasında tecrübeli biri. İki aday ve beni karşısına alsın sınav yapsın. İddia ediyorum o sınav bittiğinde diğer ikisine Yozgat’ın belediye başkanı Metin Özışık olacaktır der. Bunu da çok iddialı şekilde söylüyorum”

31 Mart tarihine kadar çalışmaları yürüteceklerini belirten Özışık, karargah tutmayacağız. Çünkü bizim karargahımız Yozgat olacak. Telefonum 24 saat açık olacak. Telefonlara direk ben bakacağım. İyi partinin adayını evinde, sitesinde, komşularını çağırarak davet etme cesareti eden herkesin evine, işyerine, sitesine gelirim. İddia ediyorum gittiğim her yerde herkesi de ikna ederim. 

Özışık, muhakkak seçim arabamız olacak. Her yeri gezecek. Seçim arabamız 11 den önce 17’den sonra sesini kapatacak. Partinin kurumsal kimliğini marş olacak. Ama onu da az kullanacağız. Onun yerine Yozgat Fm’i çalarak gezecek. İyi partinin arabasının geçtiğini böyle anlasın. Çoğunlukla yalnız gezeceğim. İnsanların ne düşündüğünü bilmek istiyorum. Her yere uğrayacağım” diye konuştu. 

İttifak Belediye Başkan Adayı Metin Özışık, son olarak ittifakın diğer kanadı olan CHP’yi ziyaret etti. Özışık CHP İl Başkanlığı binasında CHP’lilerle bir araya geldi.