Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Saraykent Devlet Hastanesinde sağlık personelleri sağlığının önemini vurgulamak için Saraykent Belediye Parkında, tansiyon, şeker ölçümü yaparak, kalp sağlığı, KOAH, astım gibi birçok hastalık hakkında bilgilendirme yaptılar. Ayrıca Saraykent halkına bilgilendirici broşürler dağıtıldı. 

Saraykent Başhekimi Dr. Serdal Gök şunları söyledi; “ Sağlığımızı kaybettikten sonra doktora gidiyoruz. Tansiyon ve şeker ölçümü yaparak sınırda olan kişilerde farkındalık oluşturma, erken sağlık tesislerine yönlendirmek, halkımızda duyarlılık oluşturma adına personellerimizle böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık tesislerinde sağlık hizmetlerinde farkındalık oluşturma, sağlık hizmetlerine ulaşılmayı kolaylaştırma adına etkinlikler yaptıklarını söyleyen Yozgat İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sağlık hizmeti; binanın küçük ya da büyük olmasına bakmaksızın süreklilik arz eder. Elimizden geldiğince a ilçesinde olan hizmeti b ilçesinde de vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Saraykent Devlet Hastanemizin böylesine güzel farkındalık oluşturma etkinliklerinden dolayı tüm hastane çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.