Alifakılı Köyünde düzenlenen pilav şenliğine Yerköy ve Şefaatli İlçeleri Yardımlaşma ve Kaynaşma Derneği Başkanı Necati Mahir, Başkan Yardımcıları Sinan Hür, Mustafa Ünalan, şenlik organizasyon sorumlusu Fatih Karaca, Köy Muhtarı Kenan Tetik, köy halkı ve gurbette bulunan Alifakılılar katıldı. 

Yerköy ve Şefaatli İlçeleri Yardımlaşma ve Kaynaşma Derneği Başkanı Necati Mahir, insanların iş bulmak, aş bulmak için köylerinden ayrılmak zorunda kaldığını belirterek, “Köylerimizin nüfusu her geçen gün biraz daha azalmaktadır. Köyden göç etmek zorunda kalmış insanlarımızın, doğdukları, büyüdükleri köyleri unutmamalarını, çocukların babalarının, dedelerinin doğduğu yaşadığı yerleri unutmamaları için bir vesile olması için pilav şenliği düzenledik. Köyden göç etmiş çok sayıda köy halkı, Ramazan Bayramını da vesile kılarak köye geldi şenliğimize katıldı. Birlik ve beraberlik içerisinde şenliğimizi düzenledik. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. 

Köy Muhtarı Kenan Tetik’de şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Ramazan bayramı ve şenlik vesilesiyle köyümüzün dışında yaşayan köylülerimiz geldi. Yıllardır birbirini görmeyen insanlarımız birbirlerini görüp hasret giderdi. Gençlerimiz oyunlar oynayıp eğlendi, birbirleri arasında bir kaynaşma oldu. Şenliğimize katılanlara pilav ikramında bulunduk. Güzel bir şenlik oldu, emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.