Boğazlıyan İlçesine bağlı Poyrazlı Köyü'nde bu sene 18’incisi düzenlenen "Çerkezler Şenliği"nda renkli görüntüler oluştu. Köy muhtarlığı bahçesinde gerçekleşen şenliğe Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç da katıldı. Köylülerle bayramlaşan Vali Yurtnaç, sunulan Çerkez yemeklerinden tattı.  
 
Köy kültürünün de devam ettirilmesi için bir fırsat olan şenlikte,  gençler yöresel oyunlarını sergileyerek hafızalardaki yerini korumasına katkı sağladı.  
 
Şenlikte konuşan Vali Yurtnaç, “Vatandaşla beraber olmak idarecinin en güzel halidir. Dolayısıyla biz görev sahamız içerisinde vatandaşlarımızın birlikte oluşturduğu bütün etkinliklerin katılıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızı tanıyor, anlıyor ve hissediyoruz. Poyrazlılılar da burada 18’incisini düzenledikleri bir faaliyetin içerisindeler. Güzel bir birliktelik var bu köyümüzde. Yozgat’ın değerlerini bilmek ve bunu da imaj çalışmasında kullanmak için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
 
Doğduğunuz Yeri Unutmamak Gerekiyor
Yurtnaç, “Doğduğunuz yerden doyduğunuz yere gittikten sonra doğduğunuz yeri unutmamak gerekiyor.   Poyrazlı halkının da doğdukları yeri unutmadıkları, sahip çıktıkları bu etkinliği yapmalarından belli oluyor. Köylerimize hep birlikte sahip çıkacağız. Biz buraya hükmetmeye değil hizmet etmeye geldik” diye konuştu.