Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Rafting Milli Takımlar Baş Antrenörü Erdoğan Buçan, Federasyon keşif ekibi, Çekerek Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, AKP İlçe Başkanı Mehmet Akkan, Belediye Meclis üyeleri ve teknik ekibimizle birlikte, Çekerek Irmağında Uluslararası Rafting Parkuru Şampiyonası düzenlenebilmesi için arazi tarama çalışması yapıldı.

Çekerek İlçesinin, baraj sonrası doğal görüntüsüyle turizm kenti olabilecek potansiyele sahip hale geldiğini belirten Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır,  "Atacağımız her adım bilinçli ve günü birlik değil, ilçemizin geleceğini hedef alan adımlarla hareket ediyoruz" dedi.

Başkan Çakır, hazırladıkları projelerin tamamında, markalaşma ve şehirleşmenin gelecek vizyonunu oluşturacak planlamalar doğrultusunda çalıştıklarını belirterek, "Bugün ilçemizi ziyaret eden, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ve ekibiyle birlikte Çekerek Irmağı havzasında parkur alanlarını belirledik, proje çalışmamızı da tamamladığımızda Çekerek hem kültürel, hem de spor aktiviteleriyle marka bir şehir haline gelecektir.

Çekerek Irmağı, Uluslararası Rafting Şampiyonası yapılabilecek potansiyele sahip olup bizlerde çalışmalarımızı hızlandırıp Şampiyonaların yapımı için elimizden geleni yapacağız.

Bu vesileyle bizlere desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'a olmak üzere federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.