Bozok Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla Yozgat Merkez ve ilçe liselerimizde düzenlenen Eğitim ve Kariyer Planlama Seminerleri öğrenci anket sonuçlarını değerlendirmek ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na ilişkin tercih yönelimlerini incelemek üzere İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Rehber Öğretmenler Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Fakülte Dekanları, Öğretim üyeleri, Yozgat İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Yozgat ve ilçeleri lise müdürleri ve rehber öğretmenleri, seminer programı katılımcı öğretim elemanları ve üniversite personeli katıldı.

Rehber öğretmenler toplantısında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, ilçelerde öğrencilere yönelik düzenlenen kariyer, meslek seçimi  ve mesleklerin tanıtımı ile ilgili konularda bilgiler verildiğini belirterek, “Kariyer günleri programlarında  bir anket çalışması yapılmıştı. Bugün o anketlerden çıkan sonucun bir değerlendirmesi yapılacak. Bu sonuç bize Yozgat’ta nasıl bir eğitim programı yapmamıza yardımcı olacak ve bize bir yol gösterecektir. Ben bu konuda katkı veren, yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Gökçe Sancak Aydın ve Yrd. Doç. Dr. Aygül Nalbant tarafından “Kariyer ve Eğitim Planlama” konulu sunum ile devam etti. Program sonunda katılımcıların yönelttiği sorular cevaplandırılarak görüş alışverişinde bulunuldu.