Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile İstanbul Gelişim Üniversitesi işbirliğinde ortaöğretim okullarında görev yapan rehber öğretmenlere, Yozgat Grand Ser Otel’de "Meslek Seçimi ve Tercih Danışmanlığı Semineri" düzenlendi.

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Öner Tikilo, RAM’larda ve ortaöğretim okullarında görev yapan 80 rehber öğretmen katıldı.

Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mesut Gül’ün açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğretmenlere hitap ederek, "Her öğretmenin öğrenci üzerinde rolü büyük olduğu gibi sizlerin de rolleri çok büyük. Öğrencilerimizin meslek seçiminde ,tercihlerinde onlara yol gösteren geleceğini planlamada katkı sağlayan sizlersiniz.

Bunun yanından öğrencilerimizi en az ailesi kadar tanıyan ve onların her sorununu dinleyip profesyonel manada onlara yardımcı olmak siz değerli rehber öğretmenlerimizin görev ve sorumlulukları arasındadır. Ailesine bile bahsedemediği konuları gelip sizlere anlatıyor. Bu demek oluyor ki bir öğrencimizin gelişim sürecindeki oynadığınız rol çok büyüktür.

Ben tüm öğrencilerimize meslek seçimi ve tercihleri konusunda doğru kılavuzluk yapacağınıza canı gönülden inanıyor çalışma hayatınızda hepinize başarılar diliyorum." dedi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi rehberlik uzmanı Nesli Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminer rehber öğretmenlerce ilgiyle takip edildi. Seminer, katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.