Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Uygulamaları ile ilgili toplantıya Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürü Nazan Tok katıldı.

Okullarda Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Kapsamında yapılan toplantıda, son zamanlarda yaşanan üzücü olaylar nedeniyle cinsel istismar, duygusal istismar konularına önemle değinildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Öğretmen-Öğrenci ve diğer personellerle iletişimde dikkat edilmelisini isteyerek, herhangi bir şikayet halinde mutlaka İlçe Milli Eğitime bildirilmesini, ayrıca tutanak altına alınmasını rica etti.

Özellikle Şiddet konusuna da değinen Müdür Bozdağ, eğitim ile şiddetin bir arada olamayacağını vurgulayarak, şiddetin sadece o anlık durumu engellediğini, ancak daha kötü sonuçlara neden olabileceğini belirterek, konuya hassasiyetle yaklaşmalarını ve öğretmenleri uyarmalarını istedi.

Gündemde olan Terör olaylarına da dikkat çeken Müdür Bozdağ, eğitim kurumlarının teröre uzak tutulmalarını, gerekli hallerde ise taraflarına bildirmelerini istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürüm Mehmet Bozdağ´ın konuşmasının akabinde toplantı, Şube Müdürü Nazan Tok'un gündem maddelerini görüşmesi ve hatılatmaları ile sona erdi.