Haberin Foto Galerisine Bak

15 Temmuz gecesi darbe girişimin ardından meydanları terk etmeyerek sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbeti tutan Yozgatlılar, demokrasi nöbetinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda sabah namazı kıldı.

Sabah namazına Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve vatandaşlar katıldı.

3 bin kişinin katılımıyla kılınan namazın ardından cemaat hep birlikte vatanın birlik, beraberlik ve huzuru için dua edip şehitlere rahmet okudu.
 
Meydanda kılınan namazda vatandaşların arasında olan Vali Kemal Yurtnaç, halkla birlikte olmanın güzel bir duygu olduğunu ifade ederek, "Demokrasi nöbetimizin ardından sabah namazını meydanda kılmanın güzel olacağını düşündük. "Seccadeni al gel’ sloganı ile sabah namazını Cumhuriyet Meydanında kıldık. Vatandaşımızın içerisinde bulunup onlarla aynı şeyi hissetmek bizim için vazgeçilmez bir şey. Cem olmak, cemaat olmak Müslümanların en büyük görevlerinden bir tanesi. Ben bu sabah namazı çağrımıza kulak verip gelen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlik ve beraberlik daim olur. Bir ve beraber olursak bir mana olur. Bunu da ruhlarımızda hissetmek güzel bir duygu." diye konuştu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Meydanında Yozgat halkıyla 15 Temmuzdan bu yana nöbet tutuklarını ifade ederek, "Birlik ve beraberliğimizin devam etmesi için, ülkemizin birlik beraberliğini, huzurunun bozulmaması için hep birlikte burada dua ediyoruz. Bu gün bunu burada sabah namazı ile taçlandırmış olduk. Allah kabul etsin. İnşallah ülkemiz bir daha böyle kötü günler yaşamaz. Bu olaydan da bir hayır çıktı, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile oldu" dedi.
 
Namaz sonrası, cemaate süt, simit ve çorba ikramında bulunuldu.

RESİMLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ