Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yerköy, Sorgun ve Çekerek Devlet Hastanesi çalışanları 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Yerköy’de devlet hastanesi önünden başlayan, istasyon meydanında son bulan yürüyüşe, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Cumhuriyet Savcısı Semih Şimşir, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ümit Öztürk, Yerköy İlçe Emniyet Müdürü Hakan Pakel, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüşte katılımcılara şapka ve sonrasında meyve suyu ve kek ikramında bulunuldu. 

Başhekim Dr. Öztürk, "Devlet hastanesi olarak 7-13 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Sağlık Haftası” nedeni ile farkındalık yaratmak için "Sağlıklı yaşam için spor yap" sloganı adı yürüyüş organizasyonu düzenlemiş bulunmaktayız. Biz sağlık çalışanları olarak, Yozgat’ta ve Yerköy’de sağlık kurum ve kuruluşları olarak sağlık hizmetlerini halkımıza büyük bir özveriyle sunuyoruz. Sağlıklı bir hayat insanların vazgeçemeyeceği temel hakkıdır. İnsanların daha sağlıklı ve daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olmuştur. Sağlık hizmetleri alanında yürütülen çalışmalar ülkelerin gelişmişliği ve kalkınmışlığı bakımından önemli bir göstergedir. Vatandaşlara hizmet için gece gündüz demeden görev yapan sağlık çalışanlarının, Dünya Sağlık Haftasını kutluyorum” dedi.

Sorgun Devlet Hastanesi de Sağlık İçin Yürüdü
Sorgun Devlet Hastanesi yöneticileri ve çalışanları sağlık haftası nedeniyle Sağlık Yaşam Yürüyüşü kampanyasında biz de varız dediler. Dutluk parkında yürüyüş yapan katılımcılar vatandaşlarla konuşarak sağlıklı yaşamın hareketten geçtiği mesajını vermeyi de ihmal etmediler. 

Çekerek Devlet Hastanesi Çalışanlarıda Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
Op.Dr.Sadullah Özkan ise sağlıklı yaşam için yürüyüşün önemli olduğunu belirterek vatandaşlara özellikle sabahları mutlaka yürüyüş yapmalarını tavsiye ettiklerini belirtti.

Sosyal Projeler Sağlıkta Önemli
Sağlık Haftası nedeniyle yapılan etkinliklere katılan ve açıklama yapan Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; “ Sağlık Bakanlığımızın yayınlamış olduğu Sağlık Eylem Planında Sağlıklı Yaşam Kültür farkındalığını oluşturmak için kurumlarımızda yürüyüş etkinlikleri düzenlemekteyiz. Sağlık alanında sosyal projeler, bireylere sağlığın önemini vurgulamak, sağlığın devamlılığı noktasında önemli çalışmalardır. Her birey bizim için önemlidir, her sağlıklı birey de ülkemiz için önemlidir. Yaptığımız sosyal projelerde emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.