İzmir'de, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) İletişim Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliğince 17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Sağlık ve Medya İletişim Sempozyumu düzenlendi.

Hem sağlık hem de medya ayağında sağlık haberleri sunumunun en doğru şekilde yapılabilmesi için gereken formüllerin tartışıldığı, yaklaşık 200 kişinin yer aldığı, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Doç. Dr. Nazif Erkan Konferans Salonu'ndaki sempozyuma TKHK Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Sabri Medişoğlu, TKHK Şehir Hastanelerinden Sorumlu Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet İdris Çakır, TKHK İletişim Daire Başkanı Ali Özhan, il genel sekreterleri, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı. 

Sempozyumda; Yozgat’ı temsilen, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, Basın ve İletişim Sorumlusu Meltem Yılmaz, Yozgat Şehir Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Aziz Ahmet Sürel, Yozgat Şehir Hastanesi Rönesans İşletme Müdürleri Mehmet Karakuş ve Beçhan Oral katıldılar. 

'Sağlıkta Kriz Anında Medya Yönetimi', 'Protokol ve Organizasyon Faaliyetleri', 'Kamu Hastaneleri ve Medya', 'Basın Açıklaması, Prosedürler ve Hukuki Süreçler', 'Sağlık Haberciliği ve Sağlıkta Dönüşümün İkinci Fazında Medya Yönetimi (Şehir Hastaneleri Örnekliğinde)' konuları uzmanlarca anlatılarak tartışıldı.

Yozgat Şehir Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Aziz Ahmet Sürel, sempozyumda Yozgat Şehir Hastanesi tanıtım sunumu yaparak, Yozgat’ı en iyi şekilde temsil etti.

Kapanış konuşmasını yapan İletişim Daire Başkanı Ali Özhan "TKHK İletişim Daire Başkanlığı olarak iki sene içerisinde 11 bin 500 haber koordinasyonu yapıldı. Bu haberlerin sağlık çalışanı arkadaşlarımızın yaptıkları güzel işleri anlatmamız açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sınır hattında görev yapan sağlık çalışanı arkadaşlarımızın yaptıkları güzel haberleri ayrı kategorilerde değerlendirmek gerekiyor" dedi.