Yozgat’ta Yimpaş AVM arkasına kurulan ve yağışlı havalarda su birikintileri arasında hizmet veren Salı Pazarı yeni yerine taşındı.

Yozgat Belediyesi’nin girişimleri ile başlatılan çalışmalar kapsamında Salı Pazarı TMO bahçesine kuruldu. İl Özel İdaresi’nce asfaltlanan zemin üzerine kurulan Pazar hem tezgah açan esnafı hem de vatandaşları memnun etti.

Salı Pazarı’nın yeni yerinde kurulması nedeniyle Belediye Başkanı Kazım Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Yozgat Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu ile birlikte pazar alanını gezdi.

Pazarcı esnafı ile bir süre sohbet eden Başkan Arslan, Pazarcı esnafının daha iyi bir mekanda tezgah açacaklarını söyledi. Arslan, “Salıpazarı son derece olumsuz şartlar içerisinde vatandaşa hizmet veriyordu. Hem vatandaşımız hem de sebzeci ve pazarcı esnafımız mağdur oluyordu. Bu mağduriyeti gidermek için açık pazar olarak Salı günleri hizmet verecek yeni bir pazar yeri oluşturduk. Son derece sağlıklı ve temiz koşullarda pazarcı esnafımız burada hizmet vermiş olacak” dedi.

Başkan Arslan semt pazarlarının kurulması için de çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Yozgat Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu da açılan yeni pazar yeri için Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından TMO bahçesinde kurulan Pazar dualarla hizmete girdi.