Sırbistan’da düzenlenen 'Balkan Teakvwondo Şampiyonası’nda milli takım adına yarışarak şampiyon olan Sorgun Belediyespor Tekvandocusu Ömer Faruk Akgül ve Antrenör Ahmet Turan Dinçer, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Şampiyon Teakwondocu Akgül’e altın hediyesini, Başkan Şimşek ve Şampiyon Güreşçimiz Rıza Kayaalp birlikte takdim etti.

"GURURUMUZ OLDU"
05-06 Aralık 2015 tarihinde Sırbistan’da düzenlenen Balkan Teakvwondo Şampiyonası’nda 59 kg’da yarışan Sorgun Belediyespor Teakvwondocusu Ömer Faruk Akgül, tüm rakiplerini eleyerek altın madalyaya uzandı. 2012’de minikler Türkiye ikincisi, 2015’te okullar arası gençler Türkiye üçüncüsü ve Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonasında ikinci olan sporcu, milli takımımız adına yarışmanın ve altın madalya almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

"DESTEKLERE TEŞEKKÜR"
Teakvwondo antrenörü Ahmet Turan Dinçer ise ziyarette yaptığı konuşmada, "Çok çalıştık, Allah emekleri ziyan etmiyor. Çalışarak bir bedel ödenirse, istikrar olursa, sonunda hedefe ulaşılıyor.Ben sporcumu tebrik ediyor, başarılarının katlanarak devam etmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle bize destek olan öncelikle size, Kaymakamımıza, il spor müdürümüze, il temsilcimize ve velilerimize teşekkür ederim" dedi.

"ÖZVERİ VE BAŞARINIZLA ONURLANDIK"
Sporun kişiyi sosyal alanda da başarılı kılan en önemli aktivitelerden biri olduğunu kaydeden Şimşek, “Şehirlerin tanıtımı açısından gerek spor kulüplerimiz gerekse okul takımlarımız çok önemli görevler üstlenmekte. Göstermiş olduğunuz özveri ve başarı bizleri onurlandırdı. Bizler her zaman gençlerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sporun her branşında, alt yapısından üst yapısına kadar sporla ilgili ne yapılması gerekiyorsa okulların ve spor kulüplerinin eksikliklerini ellerinden geldiğince çözdüklerini kaydeden Şimşek, "Çocuklarımız ve gençlerimiz de yaşamda başarıyı yakalamak için sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle hayatlarını renklendirmelidir. İnşallah bundan sonraki kişisel ve üniversite hayatınızda da spora devam edersiniz” diye konuştu.