Samsung Pay sadece Güney Kore'de bir milyon kullanıcı sayısını geçti

Samsung'un anavatanı Güney Kore'de Samsung Pay'e ilgil çok büyük. Kullanıcı sayısı kısa süre içerisinde 1 milyonu buldu.
Yayınlanma tarihi: 26 Ekim 2015, Pazartesi günü, saat: 10:12

Samsung'un yaklaşık iki ay önce Güney Kore'de başlattığı mobil ödeme sistemi "Samsung Pay" bir milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Businesskorea sitesinde yer alan habere göre Samsung Pay en çok mağazalar, süpermarketler ve restoranlarda kullanıldı.

Haberde Samsung Pay ile günlük yapılan ödeme sayısının 100 bini bulduğu ifade edilirken, günlük harcama miktarı ise 1.8 milyon dolar açıklandı. Samsung Pay ile yapılan tüm harcamalar 88 milyon doları aşmış durumda.

Samsung'un mobil ödeme sistemi Samsung Pay, NFC ve dünya üzerinde 10 milyonda fazla mağaza kullanılan MST adı verilen sistem ile uyumlu çalışıyor. Samsung Pay ile gerçekleştirilen ödeme işlemi sadece 3 saniyede gerçekleşiyor.

Samsung Pay şu an sadece Güney Kore ve Amerika'da kullanımda. Hizmetin önümüzdeki süreçte İngiltere, İspanya ve Çin'de kullanıma sunulması bekleniyor. Samsung Pay ayrıca Galaxy Note 5, Galaxy S7 Edge+, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve Gear S2 ile uyumlu çalışıyor. 

Samsung Pay sadece Güney Kore'de bir milyon kullanıcı sayısını geçti
 

Etiketler: Samsung   Pay   sadece   Güney   Kore   bir   milyon   kullanıcı   sayısını   geçti  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki