Bozok Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Mustafa TİBUKOĞLU tarafından “Şantiye Yönetimi ve Organizasyonu” İsimli söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşide bir şantiyenin nasıl kurulduğu, insan kaynakları, iş fırsatları, staj olanakları, yeni mezun inşaat mühendislerine tavsiyeler, yabancı dilin önemi, işçi sağlığı ve iş güvenliği gibi konular ele alındı.

Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı şantiyesinde görevli Müşavir Firma Proje Müdürü Alex Bera, Şantiye Şefi Mustafa Turhan, Teknik Ofis Şefi Oğuz Kaan Olgun, Elektrik işleri Şef Yardımcısı Emrah Yıldızoğlu, İnce İşler Şef Yardımcısı Cihan Ustaoğlu ve Mali İşler Şefi Çağlar Alpay söyleşiye katıldılar. 102 öğrencinin katıldığı söyleşi yaklaşık iki saat boyunca karşılıklı soru cevap şeklinde geçti. Ayrıca katılan öğrencilerden üç öğrenci Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaat’ında staj yapmak üzere kabul edildi.

Söyleşiyi organize eden İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Burhan Ünal ve Yrd. Doç. Dr. Murat Ay söyleşiye katılan Proje Müdürü Mustafa Tibukoğlu'na ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederek belgelerini verdiler.