Sarıkaya, Şehitler İçin Yürüdü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde askeri araçların geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yola önceden tuzaklanan bombanın patlatılmasına yönelik saldırı, Sarıkaya da protesto edildi.
Yayınlanma tarihi: 07 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 18:00

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde askeri araçların geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yola önceden tuzaklanan bombanın patlatılmasına yönelik saldırı, Sarıkaya ilçesinde de protesto edildi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel'in de katıldığı teröre tepki yürüyüşünde vatandaşlar, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda' ve 'Kahrolsun PKK' sloganları atarak saldırıya tepki gösterdi. 

Başkan Açıkel, yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, şehit haberlerinden dolayı son derece üzgün olduğunu belirterek, "Bugün burada hain terör örgütü mensuplarınca şehit edilen kardeşlerimiz için bir yürüyüş düzenleyerek terörü lanetledik ve demokratik tepkimizi ortaya koyduk. Bu yürüyüşe katıldıkları için vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehitler ölmez vatan bölünmez." diye konuştu.

Kalabalık grup şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki