Sarıkaya'da Yüksekokul Eğitime 2017'de Başlayacak

Bozok Üniversitesi, Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 2017 - 2018 öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak
Yayınlanma tarihi: 10 Ekim 2016, Pazartesi günü, saat: 11:30

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ilçe heyeti, Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu alanında incelemelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey yüksekokulun altyapı ve fiziki durumu hakkında Vali Yurtnaç’a bilgiler verdi.

Yüksekokul Buraya Can Katacaktır
Vali Yurtnaç, incelemelere ilişkin yaptığı açıklamada Sarıkaya ilçesinin gelişmeye istidadı olan bir ilçe olduğunu belirterek Bozok Üniversitesinin ilçede açacağı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun faydalı olacağını söyledi. Yurtnaç; “Burası hareketli bir ilçe. Bu ilçenin geleceğine yapılmış güzel yatırımlar var. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yaptırılmış olan öğrenci yurdu ile öğrencilere barınma imkânı da sunulmakta. Yapanların ellerine sağlık. Biz bundan sonra buranın tanıtımını ve mevcut halinde daha ileriye gitmesi için çalışmalar yapacağız.  Yüksekokul buraya can katacaktır.” dedi.

Yüksekokulumuz Sarıkaya İle Özdeşleşecek Münhaldedir
Rektör Karacabey Sarıkaya ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun YÖK ve Bakanlar Kurulu onayından çıktığını ve resmen kurulduğu bilgisini verdi. Yüksekokulun idari kadrosunun oluşumu için gerekli adımların atıldığı belirten Rektör Karacabey, akademik kadronun ise 2017 yılının şubat ayına kadar tamamlayarak yüksekokulun önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazır hale getirileceğini ifade etti.

Rektör Karacabey açıklamasının devamında “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Sarıkaya’nın doğal kaynaklarına uygun bir yüksekokul. Sarıkaya ile özdeşleşecek münhaldedir. Bu yönüyle özellikle son dönemde 2006’dan sonra kurulan üniversitelerin misyonlarını bulundukları şehir ile özdeşleştirmeleri konusunda uygun bir yüksekokulumuzdur. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki