Savcıyı yaralı, 2 terörist öldürüldü

Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan 3 terörist öldürüldü.
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2015, Salı günü, saat: 21:07

21:44 İstanbul Emniyet Müdür Selami Altınok, operasyonda 2 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini söyledi. Altınok, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını, ameliyata alındığını söyledi.

21:46 Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan 2 terörist öldürüldü. Saat 20.30 itibariyle adliyeden 2 patlama sesi ve yüzlerce silah sesi duyuldu. 21.00 itibariyle operasyon sırasında hafif yaralanan savcı, ambulansla hastaneye götürüldü.

21:18 Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan teröristlere karşı operasyon başladı. İki bomba ve yüzden fazla silah sesinin duyulmasıyla birlikte operasyon başladı. Eylemciler, ilk olarak 15:36'ya kadar süre tanımış daha sonra emniyet yetkililerin açıklama yapması üzerine süreyi uzatmışlardı.Son olarak terör örgütü militanları saat 20:00 sularında yarım saat daha süre vermişlerdi. 3 teröristin vurulduğu iddia ediliyor. Örgüte yakın twitter hesabından ise "3 arkadaşımız vurularak öldürüldü" şeklinde mesaj atıldı.

Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan 3 terörist öldürüldü. Saat 20.30 itibariyle adliyeden 2 patlama sesi ve yüzlerce silah sesi duyuldu. 21.00 itibariyle operasyon sırasında hafif yaralanan savcı, ambulansla hastaneye götürüldü.

 
Sabah saatlerinde Çağlayan Adliyesi'nde DHKP-C'nin Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin aldı.
Saat 20.30'da adliyeden silah sesleri duyuldu ve polis operasyona başladı.
 
21.00'de savcının hafif yaralandığı ve 3 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Savcı ambulansla hastaneye götürüldü.

BERKİN ELVAN SAVCISI MAKAMINDA REHİN ALINDI

TERÖRİSTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

kaynak:gazetevatan

Etiketler: savcı   rehin   berkin elvan   dhkp-c  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki