Yozgat Milliyetçi Hareket Partisi 1. sıra milletvekili adayı İ. Ethem Sedef, partisinin Sorgun Seçim İletişim Merkezi açılışında yaptığı konuşmada Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın son günlerde çok konuşulan ve tartışılan seçim tahmini üzerinden de değerlendirmede bulundu.

“3-1 CHP alır diyenler de var. Yozgatlı Yozgat’tan CHP’ye ne zaman milletvekili verdi akıllı bakanım, Sayın Başbakan Yardımcım” diye başladığı konuşmasında Sadef, şöyle konuştu

“Sayın Başbakan Yardımcım Yozgat’tan CHP’ye milletvekili çıkmaz. Sen başka yerlerde ara. Sen Bakan iken başbakan Yardımcısı iken Sorgun’a getirmediğin hizmeti sade bir milletvekili olduğunda mı getireceksin önce onun yanıtını ver millete. Bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın arkasına sığındınız. Bugüne Kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oyları cebinize doldurdunuz. Ama karşılığında da Sorgunlu hemşerilerimin yüzüne bakamadınız. Birde çıkmış Yozgat’tan 1 tane vekil çıkarsa o da CHP’den çıkar diyerek Cumhur İttifakına gölge düşürmeye çalışıyorsun.”

Sedef; “Yozgatlı 24 Haziran seçimleri için kararını çoktan verdi Sayın Bozdağ. Cumhurbaşkanlığında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecekler, milletvekilliğinde de Yozgat’a sevdalı, hizmete ve ülkesine aşık MHP milletvekillerine oy verecekler” diye konuştu.

Konuşmasında Sorgunlulara ‘O zaman bizleri de milletvekili olarak seçin bizlerde cumhur ittifakı için çalışıyoruz’ diyen Sedef, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımızı yedirmedik ne Amerika’ya ne İsrail’e. Sizlerde hainlik yapanlara yedirmeyin bizleri. Verin MHP’nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye desteği” dedi.

MHP’nin her zaman Cumhur ittifakının yanında olduğunu vurgulayan Sedef, bu ittifakın bozulmasına kesinlikle müsaade etmeyeceklerinin altını çizdi.

Bozdağ’ın açıklamalarının kesinlikle ittifak ruhunu ters söylemler olduğunu dile getiren Sedef, Bozdağ’ı Sorgunlulara şikayet etti.