Yozgat'ta hizmete girecek olan Şehir Hastanesi, yeşil alanlar dâhil 117.812 m2 arsa alanı üzerine kurulu, 141.778 m2 kapalı alana sahip olup, 1178 araçlık otoparka sahip.  

475 yataklı Yozgat Şehir Hastanesi; 61 yoğun bakım yatağı, 13 özel tutuklu yatağı, 18 ameliyathanesi, 113 poliklinik muayene odası, 43 poliklinik destek odası, 2 suit odası ve tüm hasta odalarında banyo, tuvaleti içerisinde hizmet kapasitesi artırılmış bir şekilde, sadece Yozgat halkına değil, çevre illere de sağlık hizmeti verecek kapasitede. 

Yozgat Şehir Hastanesinin açılmasıyla birlikte artan hizmet kapasitesinin yanında, Yozgat’ta yeni hizmete girecek bölümler de yer alıyor. 

Koroner Anjiyografi Ünitesi,
Safra Yollarındaki Taşların Ameliyatsız olarak alınabileceği ERCP ünitesi,
Total Parenteral Nütrisyon Ünitesi,
2.Seviye Koroner Yoğun Bakım Ünitesi,
3.Seviye Kalp Damar Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi,
2.Seviye Çocuk Yoğun Bakım Üniteleri.

İlk kez hizmet verecek olan birimlerin yanında, hizmet vermeye devam eden birimlerin de hizmet kapasite artışı yapılmış durumda. 11 yataklı palyatif bakım merkezinin yatağı toplam 25 yatakla hizmet verecek. Anne adaylarının doğum yapacağı merkezi doğumhanede; tek kişilik odalarda doğumların gerçekleşeceği, 8 yataklı LDPP odası bulunuyor. 

Yine anne adayları için 4 yataklı “Anne Oteli” uygulaması ile hizmet verecek olan Yozgat Şehir Hastanesinin açılışına günler kala, ekipler gece gündüz çalışmaya devam ediyor.